Miért a durum
A DURUM BÚZA
A durum búza a mediterrán vidék búzája, mely egy különálló búzafaj, nem pedig egy őrlési, vagy szétválasztási technológia elnevezése.
A hagyományos búzával ellentétben gazdag rostokban, vitaminokban és ásványi anyagokban.
Magas koncentrátumban tartalmaz aminosavakat és magasabb a fehérjetartalma, A-B-E vitaminokból is többet tartalmaz mint a „hagyományos testvére”.
Keményítője lassabban bomlik le és szívódik fel, így alacsonyabb a glikémiás indexe. A durum tészta fogyasztása után csak fokozatosan oldódnak ki a szénhidrátok.
Magas fehérje tartalma miatt lisztjéhez nem szükséges tojás hozzáadása tésztakészítéshez, így jól alkalmazható koleszterin szegény diétában is. Emellett a tápértéke mégis magasabb mint a megszokott tésztáké.
Mivel rosttartalma magasabb mint a hagyományos búzáé, a vércukorszintet is lassabban emeli, ezért a cukorbetegek étrendjébe is jól beilleszthető.
MIÉRT A ZÖLDSÉG?
A zöldséges tészta megjelenése, illata, állaga már magában is hívogató. Csodálatosan mutat és egy átlag ebéd hangulatát, minőségét is emelni tudja.
Egészséges vitaminjai, nyomelemei és alacsony szénhidráttartalma által jó barátunk lehet mind az egészséges étrend, mind a kímélő - cukorbeteg - étrendek kialakításánál.
A durum liszt szénhidráttartalma 76gr/100gr, míg például a sárgarépáé 6,8gr/100gr. Ha 1kg liszthez, hozzáadunk 300gr sárgarépapürét, mi történik a létrehozott tésztánk szénhidrát tartalmával?
Lecsökken nagyon.
Úgy csökken le akár a bolti szénhidrát csökkentett társai szintjére, hogy az élvezeti értéke viszont nagyon magas marad.